Oprawki na okulary

Hiio

Okulary mogą podkreślić twoją urodę i odmłodzić. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz oprawki do swojego typu urody, koloru oczu, czy włosów. Sprawdź, czym się kierować, wybierając oprawki do okularów damskie (których szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Damskie-404.html).

Oprawki do okularów damskie a kolor oczu?

Styliści podkreślają, że najlepiej wybrać kolor oprawek w odcieniu podobnym do barwy tęczówki. Osoby o niebieskich oczach świetnie będą prezentować się w oprawkach granatowych lub w kolorze morskiego błękitu. Nawet jeśli szukasz czegoś oryginalnego, lepiej zrezygnuj z intensywnej czerwieni, czy bieli. Lepsze będą oprawki w kolorze nude albo ciemne z pionowymi paskami na bocznych krawędziach.

U osób z brązowymi oczami sprawdzą się oprawki w ciepłych odcieniach brązu, żółci i zieleni. Do brązowych oczu możesz dobrać też oprawki druciaki, zwłaszcza złote.

Do oczu w kolorze zielonym będą pasować oprawki w kolorach ziemi: brązie lub złocie.

Ciemnie, zwłaszcza głęboko czarne oprawki będą uniwersalne i bezpiecznie, ale zwykle dodają powagi, więc powinnaś uważać, jeśli masz ciemne włosy i jesteś zimnym typem kolorystycznym. W wypadku czarnym oprawek szczególnie ważny jest ich kształt – kwadratowe wyglądają ciężko i mogą dodawać lat.

Okulary a grzywka


Wielu modowych ekspertów podaje, że okulary i grzywka nie są najlepszym połączeniem. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Jeśli grzywka jest prosta i dość gruba, z okularami prezentuje się bardzo dobrze. Trudniej jest dopasować grzywkę ułożoną na bok, ponieważ spiera się na oprawkach i może je zniekształcać. Jeśli grzywka staje się zbyt długa i zachodzi a okulary, trzeba ją spiąć lub przyciąć.

Kolor włosów a kolor oprawek

Do ciepłych odcieni włosów (zwykle brąz i rudy) powinnaś dobrać oprawki w ciepłym kolorze. Rude kosmyki możesz podkreślić czerwonymi oprawkami, ale to propozycja dla odważnych.

Czarne i grube oprawki będą pasować blondynkom. Twarz blondynki ma zwykle jasną oprawę i ciemne ramki nie przyciemną jej zbyt mocno.

Jeśli masz mocno przyciemnione włosy, również możesz wybrać czarne, nawet dość grube oprawki, ale lepiej by były mniejsze i miały delikatnie zaokrąglony kształt. Nie będą wtedy tak mocno widoczne i nie stworzą razem z włosami efektu maski.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Eksperymentuj, przymierzaj, rób zdjęcia. Najlepiej po kilku godzinach przejrzeć, jak wyglądasz w kilku modelach na fotografiach – będzie ci łatwiej zdecydować się na coś konkretnego.

I pamiętaj – to twój wybór, możesz postąpić wbrew radom, jeśli poczujesz się świetnie w oprawkach, których ktoś ci nie poleca. Baw się modą i korzystaj z tego, że wybór oprawek w sklepach optycznych jest naprawdę duży.

Okularowe trendy – jak wszystko w modzie – zmieniają się niemalże co roku. Musisz jednak pamiętać o tym, by zachować umiar w uleganiu im – wybieraj to, co ci się podoba, nawet jeśli było na topie kilka lat temu.

Możesz także polubić