Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Czy okulary przeciwsłoneczne korekcyjne warte są uwagi?

Okulary przeciwsłoneczne z wbudowaną korekcją są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która nosi okulary na co dzień i posiada wadę wzroku. To rozwiązanie, które obecne jest na rynku od wielu lat. Nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę z tego, że okulary przeciwsłoneczne korekcyjne są tak naprawdę dostępne w każdym salonie optycznym.

Komu mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją to model, który z pewnością przyda się każdej osobie, która korzysta z tradycyjnych okularów korekcyjnych. Co ciekawe, warto nosić je także zimą – na przykład podczas prowadzenia samochodu, kiedy ostre promienie słońca utrudniają jazdę. Szkła korekcyjne można zabarwić na dowolny, wybrany przez klienta odcień. Ogromną zaletą okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych jest fakt, że osoba, która je nosi, ma zapewnioną ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie zachowuje wysoki komfort widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne z wbudowaną korekcją są idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która nosi okulary na co dzień i posiada wadę wzroku

Co ciekawe, okulary przeciwsłoneczne korekcyjne przeznaczone są nawet dla tych osób, których wada wzroku jest całkiem spora. Barwione szkła są dostępne nawet w wysokich indeksach, co oznacza, że wcale nie muszą być bardzo grube. Dzięki temu użytkownik okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych nie ma najmniejszego problemu z codziennym funkcjonowaniem.

Czy barwione szkła korekcyjne są jedynym dostępnym rozwiązaniem?

Osoby, które są zainteresowane zakupem okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, wcale nie muszą decydować się na barwione szkło. Mogą także zakupić tak zwane szkła fotochromowe, które reagują na promieniowanie UV i pod jego wpływem zmieniają barwę na ciemniejszą. W tym przypadku stopień zaciemnienia szkła zależny jest od tego, jak mocne jest światło słoneczne. Niestety, okulary fotochromowe nie sprawdzają się w przypadku osób prowadzących samochód.

Osoby, które są zainteresowane zakupem okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych, wcale nie muszą decydować się na barwione szkło

Czy okulary przeciwsłoneczne korekcyjne można zamontować w dowolnych oprawkach?

W ich przypadku nie ma praktycznie żadnych ograniczeń – należy wybrać jedynie oprawkę, w której bez żadnego problemu można zamontować szkła. Trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie oprawki – a zwłaszcza te tanie, pochodzące z podejrzanych sklepów – nadają się do montażu szkieł. Większość optyków uznaje te oprawki za jednorazowe i nie podejmuje się ich poprawiania.

Dlatego też decydując się na okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, najlepiej zakupić szkła wraz z oprawkami w certyfikowanym salonie optycznym. W tym miejscu specjaliści pomogą również dobrać taki kształt oprawki, który najlepiej będzie komponował się z twarzą klienta.